25 stycznia, 2023

Mąki lniane Bioqlinar (brązowa i złota) jako świetny składnik diety dla osób stosujących dietę keto

Zdrowy styl życia polegający na właściwym, zbilansowanym odżywianiu się oraz aktywność fizyczna to w ostatnim czasie dosyć spora moda. Niewątpliwie przyczyną jest obecny w social mediach kult pięknych ciał. Oczywiście skrajność w każdej sferze naszego życia bywa niebezpieczna. Jeśli jednak podchodzimy do tematu diet w sposób rozsądny oraz pod nadzorem wykwalifikowanego dietetyka, to każdy sposób żywienia może sprawiać przyjemność. Dzisiaj, przyjrzymy się bliżej diecie keto. Pokażemy Ci, że mąki lniane pełnotłuste BioQlinar, mogą być świetnym składnikiem w diecie właśnie dla osób na tak zwanej diecie ketogenicznej.

Czym właściwie jest dieta ketogeniczna?

Tak popularna w ostatnim czasie dieta ketogeniczna ma wielu zwolenników. Na czym polega? Jej głównym celem jest zupełna odmiana procesów metabolicznych, które zachodzą w naszym organizmie. Żywienie w diecie keto jest specyficzne – węglowodany zostają bowiem zastąpione tłuszczami, dzięki czemu nasz organizm możemy wprowadzić w tak zwany stan ketozy. Ta z kolei polega na pozyskiwaniu energii przez organizm z własnej tkanki tłuszczowej. Podczas stosowania diety keto, eliminuje się więc między innymi cukier oraz klasyczne produkty mączne o dużej zawartości węglowodanów.

Jakie mąki można spożywać na diecie keto?

To właśnie mąki lniane pełnotłuste, brązowa oraz złota, spełniają wszystkie warunki jakie stawia przed nami ten rodzaj diety. Dlaczego? Tutaj sprawa jest bardzo prosta – produkty te cechują się dużą zawartością tłuszczów (do 46%) oraz bardzo niską zawartością węglowodanów (ok. 1%). Co ważne mąka złota oraz brązowa Bioqlinar mają także spore zawartości błonnika – jest to nawet 25%, dzięki czemu z powodzeniem można je wykorzystywać w różnego typu przepisach ketogenicznych. A pomysłów na pyszne dania z wykorzystaniem tych produktów jest cała masa – zarówno tych wytrawnych, jak i słodkich dla wszystkich łasuchów.